2009. április 2.

"Karafiáth Orsolya: Gondok a könyvtárban

Míg én szövöm a vad szerelmi szálat,
ne érdekeljen, hány éves vagyok,
míg trendipink zsinóron ráncigállak,
másik kezem meg rím után motoz.

Most rajzolok köréd egy éjszakát,
egy pestit persze, én csak azt tudok.
Tinifilmekből elcsent hangeffekt,
hogy kémények között dorombolok.

Legyél munkás, zuglói Batman-em,
bugyit húzok rád, kívül hordhatót.
Nemes Nagy Ágnest ne citálj nekem,
ha hallok róla, szinte meghalok.

De jaj! Az álom szertefoszlik épp,
poros könyvtárban rozzant nő zokog:
a Nagyok között nincsen lelkitárs,
csak férfiak, s hibátlan jambusok."

És még élek. Bár a harisnyám asszem kiszakadt, a körmöm széle koszos, és idegesít, valamint a sminkem is elkenődött .. de azért ezt még túlélem. Mielőtt meggyanúsítana bárki: nem, nem lettem lányosabb. Különben is, fölösleges, max a laptopomnak csíphetném ki magam, de 'Noel' nem hálás férfi. Nem. Noel hisztis férfi. Hiába minden, az a kurva net még mindig lassú. Noel.. Noel.. nem leszünk így mi jóban cicám, szóval ne hisztizz, hanem szeress és gyorsulj be.
Nem?
Nem.

A fiúknak megjöhet?
És a laptopoknak?
És a hímnemű laptopoknak?

2009. február 13.

2009. január 9.

Mert megérdemlik...

Eszterházy...
Schmidt...

*Elfolyik.*

Még mindig nem egészséges fiktív pasikat imádni, tudom.

2008. december 27.

Mi lennék,ha:

...hónap lennék: december
...a hét egy napja lennék: péntek
...a nap egy időpontja lennék: szürkület
...bolygó lennék: mars
...tengeri állat lennék: tüskés hal
...berendezési tárgy lennék: íróasztal
...bűn lennék: lustaság
...történelmi személy lennék: Livia, római császárné /nemröhög/
...folyadék lennék: láva
...drágakő lennék: borostyán
...fa lennék: mahagóni
...madár lennék: veréb
...szerszám lennék: csavarhúzó
...virág lennék: pipacs
...időjárás lennék: eső
...mesebeli lény lennék: elf
...hangszer lennék: hegedű
...állat lennék: macska
...szín lennék: sötétlila
...érzelem lennék: feszengés, zavartság
...zöldség lennék: borsó
...hang lennék: dorombolás
...elem lennék: levegő
...autó lennék: Toyota
...dal lennék: Seress Rezső - Szomorú vasárnap
...film lennék: A Karib-tenger kalózai
...könyv lennék: Oscar Wilde összes művei
...étel lennék: spagetti
...hely lennék: Andrássy-út
...íz lennék: keserű
...illat lennék: esőillat
...hit lennék: ateizmus
...testrész lennék: kisujj
...arckifejezés lennék: fintor
...tanóra lennék: irodalom
...rajzfilm lennék: Macskafogó
...mértani alakzat lennék: ellipszis
...szám lennék: 13
...ruhadarab lennék: ujjatlan kesztyű
...ékszer lennék: fülbevaló
...kiegészítő lennék: sál
...szeretet megnyilvánulása lennék: kézfogás
...rovar lennék: szúnyog
...gyümölcs lennék: citrom
...sminkes cucc lennék: alapozó
...festmény lennék: Munkácsy Mihály - Éjjeli csavargók
...szobor lennék: Rodin - A gondolkodó
...épület lennék: Stonehenge
1:15 - Ülök. Unatkozom. Nem tudok aludni, és unalmamban blogokat olvasok. Nem jó ez így, nem jó.
1:17 - Némelyik tök kiborító amúgy. Mármint olyan emberek akiket szeretek, és ennyire durván megváltoznak. Ettől nem szeretem őket kevésbé, csak.. mellbevágó.
1:18 - Igazából annyira nem nehéz megérteni miért nincs rám ideje konkrétan senkinek. Mindenkinek van élete úgy tűnik, csak most éppenséggel nekem nincs. Elég szívás.
1:19 - Milyen furcsa, hogy az embernek tényleg percenként ennyi gondolata van nem? Speciel 3 perc alatt sikerült nulla alá vinni a kedv-indexemet.
1:23 - A blogolásnak is vannak káros hatásai. Arra késztet, hogy belegondolj a jelenlegi helyzetedbe. Belegondoltam.
1:24 - Rájöttem, hogy figyelmet akarok. Akarom, hogy figyeljenek rám. Hogy törődjenek velem. Annyira akarom, hogy képes vagyok mások után futni. Olyan szekér után ami nem vesz fel, mert elöl kefél a sofőr, így észre sem vesz.
1:26 - Szar dolog ám ez.
1:27 - Vajon meddig fogok mások után rohanni? Mikor unom meg?
1:28 - Talán most. Az ember lánya be tud sokallni a folyamatos pofára esésektől.
1:30 - Én vagyok a hülye, és/vagy naiv, hogy türelmesen várok mégis rájuk? Annak ellenére, hogy én most tulajdonképpen nem is létezem számukra?
Hahó, én is itt vagyok.
Hahó...
Hahó...
Hahó...
1:33 - Pocsék egy dolog reménytelenül várakozni.

2008. december 24.

Laptop

Be

- Noel.
- Igen?
- A neve Noel.
- ...
- Csak gondoltam közlöm.

Ki

+


-Ragadd meg a hozzád legközelebb levő könyvet
-Lapozz az 56. oldalra
-Keresd meg az 5. mondatot
-Írd ki a blogodra
-Másold hozzá ezeket a szabályokat
-Ne a legjobb könyvedet keresd, hanem tényleg csak ami legközelebb van éppen hozzád.

"Hol ajka, a bíbor, a szent,
a pásztorbot és a sarú?"

/Oscar Wilde összes művei: Endymion c. vers/

2008. december 16.

Én tényleg nem vagyok részeg-párti, de be akarok rúgni. Annyira, hogy megfeledkezzek mindenről, hogy kihányjam a belemet is, és ha lehet reggelre belehaljak alkoholmérgezésbe.